Zdjęcia
Prosimy wykorzystywać wyłącznie zdjęcia z tej strony. Jeśli Państwo potrzebują innych, prosimy się z nami skontaktować.
Foto: Paweł Mikołajczyk







Foto: Arek Rataj







Biogramy
Magda & Sławek
Kiedy w roku 2000 przypadkowo zdecydowali się wziąć udział w skromnym miejskim konkursie poezji śpiewanej, nie przypuszczali, że ich współpraca potrwa dłużej. Zostali jednak bardzo wysoko ocenieni przez krytyków, wybitnych muzyków i miłośników wyrafinowanej muzyki. Dziś mają już na swoim koncie zwycięstwa w prestiżowych festiwalach poezji śpiewanej, nagrania dla radia i telewizji, liczne koncerty w kraju i za granicą. Ich muzyka jest kumulacją własnych muzycznych doświadczeń i fascynacji, i nieustannie się rozwija. Znajdziemy w niej zatem wpływy piosenki poetyckiej, jazzu, swingu, muzyki popowej, a także muzyki dawnej.
lub krócej
Duet śpiew-gitara rozpoczął swą muzyczną przygodę w 2000 roku. Od samego początku odnosił sukcesy w wielu ogólnopolskich konkursach i festiwalach. Obecnie wykonują muzykę, w której można znaleźć wpływy piosenki poetyckiej, jazzu, swingu, muzyki popowej a także muzyki dawnej.
Magdalena Krzywda-Krzysteczko
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pedagog. Absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej na kierunkach Teoria Muzyki oraz Wokalistyka Jazzowa. Głos wykorzystuje jako narzędzie do poruszania się w bardzo różnorodnej muzycznej stylistyce. Śpiewa nie tylko poezję śpiewaną, jazz czy muzykę rozrywkową ale również muzykę dawną. Od 2006 roku prowadzi Żeńską Scholę Nativitatis, która zajmuje się przede wszystkim wykonawstwem chorału gregoriańskiego, wczesnej polifonii i pieśni tradycyjnych. Od ponad 20 lat koncertuje i dokonuje nagrań z big-bandami i orkiestrami m.in. z Big Silesian Band, Orkiestrą Wojskową w Bytomiu czy Akademicką Orkiestrą Dętą w Katowicach. Gościnnie wzięła udział w nagraniu kilkunastu albumów. Jest instruktorem chorału od pierwszej edycji Międzynarodowych Warsztatów Liturgicznych Ars Celebrandi w Licheniu w 2014 roku. W 2024 roku współpracowała przy przygotowaniu światowej premiery broadwayowskiego musicalu Pilot i Mały Książę jako trener wokalny.
Sławomir Witkowski
Gitarzysta, kompozytor i aranżer a także śpiewak oraz muzykolog, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, kantor parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie oraz wykładowca Szkoły Kantorów w Krakowie. Od 1996 roku prowadzi męski chór Schola Cantorum Minorum Chosoviensis specjalizujący się w wykonywaniu chorału gregoriańskiego, z którym występował w kraju i za granicą oraz dokonał szeregu nagrań. Współpracuje z Marcelem Pérèsem i jego Ensemble Organum. Od 2000 r. z Magdaleną Krzywdą tworzy duet, który zbierał laury na najważniejszych festiwalach piosenki poetyckiej w Polsce. Współpracuje także z zespołem Scandicus wykonując wokalną i instrumentalną muzykę średniowieczną. W 2014 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Chorzów w Dziedzinie Kultury.
Jako instrumentalista występował z Orkiestrą Muzyki Nowej pod dyrekcją prof. Aleksandra Lasonia i Szymona Bawalca, z Filharmonią Śląską, Kwartetem Śląskim oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, w tym wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Dokonywał nagrań dla Polskiego Radia oraz nagrań archiwalnych z NOSPR, w tym prawykonania utworów współczesnych zarówno na gitarze klasycznej jak i elektrycznej oraz na mandolinie.